wtorek, 17 lutego 2009

Nowy kolor na mapie waypointów

W październiku w serwisie pojawiła się nowa wersja mapy waypointów. Dziś mogę Wam zaprezentować (testową) wersję jej nowej funkcji, o roboczej nazwie "wyprawy". Funkcja ta wprowadza na mapę nowy kolor waypointów - niebieski.

Po kliknięciu na ikonę reprezentującą dany waypoint i wybraniu "dodaj do wyprawy" możliwe jest zaznaczenie wybranych waypointów. Listę tak wybranych punktów można następnie zapisać w formacie GPX lub przeglądać na mapie (opcja podgląd).

Nowa wersja mapy dostępna jest pod adresem: http://wpg.alleycat.pl/map_new.php
Jeśli nowa funkcja nie będzie sprawiać problemów planuję dodanie linku "dodaj do wyprawy" do waypointów również na innych podstronach serwisu.

BTW: Może macie pomysł na lepszą nazwę niż "wyprawy"?

8 komentarzy:

Unknown pisze...

"o wilku mowa..." :-)

fajna opcja.

może "objazd waypointów" lub po prostu "stwórz wycieczkę"

Adam pisze...

Super podoba mi się, to krok w dobrą stronę :)

Mam dwie uwagi:
jak kliknę "dodaj do wyprawy" to chciałbym, aby dymek się zamknął.

Druga to widziałbym w gpx również opis waypointa. To jest tak, że wgrywam plik do gpsa i nic więcej nie jest mi potrzebne. Rozumiem, że to rozwiązanie jest spowodowane niechęcią do tworzenia kolejnego zapytania do bazy. Ale może da się to jakoś rozwiązać...

W ogóle te gpx to powinien być wszędzie do ściągnięcia. Przypuśćmy, że jest nowy waypoint to nie będę tworzył nowej wyprawy z nim tylko chciałbym mieć szybką możliwość ściągnięcia gpx'a.

Natomiast co do nazwy to bym nie używał "Wypraw" jako, że ona jest zarezerwowana do innego przedsięwzięcia. Może po prostu wycieczki.

Apurimac pisze...

Kemot! Genialna sprawa!
Byłoby super tak jak pisze Adam aby można było ściągnąć w .gpx każdego waypointa oddzielnie.
Jednak nie jest potrzebny opis wyprawy. W szablonie opisu waypointa dodałbym po prostu obowiązkowe do wypełnienia pole pt: "miejsce umieszczenia kodu", które następnie byłoby transferowane do opisu waypointa w polu "description". Dzięki temu w gpsie moglibyśmy mieć wpisane wszystkie waypointy i miejsce umieszczenia wlepki.

Adam pisze...

testując ponownie tę nową mapkę zauważyłem, że trochę jest wkurzające jeśli się chce stworzyć nową wyprawę (trzeba jeden po drugim waypoitcie odznaczać z wyprawy). powinien być link - stwórz nową wyprawę.

Unknown pisze...

możesz usunąć ciacho...

Adam pisze...

"możesz usunąć ciacho..."

No ale to też jest wkurzające rozwiązanie ;)

Unknown pisze...

tymczasowo pewnie najlepsze :)

Adam pisze...

Jeszcze jedna rzecz, którą zauważyłem dopiero po eksporcie pliku. Przydałby się numer waypointa. Proponowałbym, aby nazwa miała schemat "#000 Nazwa"