czwartek, 6 listopada 2008

Pięciolecie Alleypiasta!


Zbliża się Święto Alleypiasta! W listopadzie 2003 rozegrał się pierwszy alleycat w Piastowie. Z okazji pięciolecia wyścigów Logo Alleypiasta zyskało już nową, bardziej praktyczną formę herbu.

Kulminacja obchodów przypada na najbliższy weekend!


Alleypiast Urodzinowy – sobota, 8 listopada 2008, godz. 18:00 – dworzec PKP Pruszków

Straciłeś kilka wyścigów? A może w ogóle się z nami nie bawiłeś? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość, właśnie teraz możesz nadrobić zaległości. Najlepsze punkty z naszych wyścigów będzie można odwiedzić już w najbliższą sobotę na specjalnym Urodzinowym Alleypiaście!

O godz. 18:00 spotykamy się przed dworcem w Pruszkowie (52.167781, 20.798669), by rozpocząć wyścig jubileuszowy śladem historycznych alleypiastów. Brwinów, Pruszków, Piastów, Ursus, Ożarów oraz ich wiejskie okolice to obszary, wokół których toczyć się będzie nasza jubileuszowa rywalizacja, ale to Ty zdecydujesz, które z nich odwiedzisz w poszukiwaniu punktów. Alleycat będzie polegać na zaliczeniu wyznaczonej liczby wybranych punktów, jednak spragnieni odpoczynku będą mogli w każdej chwili pojechać na metę w barze, gdzie urządzimy poalleyowe spotkanie (mogą się przydać zamknięcia rowerowe).


Urodzinowy Sprint – niedziela, 9 listopada 2008, godz. 20:00 – Piastów, ul.Norwida między Złotej Jesieni a Królewską

Na tych, którzy poczują niedosyt po sobotniej zabawie, czeka Urodzinowy Sprint, czyli urządzony dokładnie 5 lat po oryginalnym, wyścig trasą Pierwszego Alleypiasta:

Norwida – Lisa Kuli – Moniuszki – SP2 – Stomil (Tesco)


Zapraszamy!


Alleypiast to lokalny alleycat, czyli nieformalne zawody rowerowe organizowane na terenie miast. Alleycaty powstały jako wyścigi kurierów rowerowych. Idea ta wkrótce przeniknęła jednak do zwykłych pasjonatów dwóch kółek.

Alleypiast to wspólna nazwa alleycatów organizowanych od pięciu lat w okolicach Piastowa i Pruszkowa. Specyfika regionu sprawiła, że alleypiasty prędko wykroczyły poza granice miast. Sportowa rywalizacja przybrała zaś tło fabularne. W alleypiastowy wieczór okolica zamienia się przestrzeń teatralną, a zawodnicy, mieszkańcy i zwykli klienci supermarketów biorą udział w widowisku, którego przebieg dla wszystkich bywa wielkim zaskoczeniem.

Alleypiast to również coś więcej niż nietypowy wyścig rowerowy. To styl życia, który łączy sport, zabawę i fascynację regionem oraz grupa otwartych ludzi, do których możesz należeć i Ty!


Więcej o idei alleycatów można przeczytać na stronie zawodów: www.alleypiast.waw.pl

Brak komentarzy: