czwartek, 3 lutego 2011

Między Podkową a Londynem

„Niedługo po upadku Powstania Warszawskiego stolica została wyludniona, a jej liczni mieszkańcy znaleźli schronienie w miejscowościach leżących w paśmie kolejki WKD. Do Podkowy Leśnej, Milanówka i Brwinowa został przeniesiony niemal cały aparat Państwa Podziemnego, departamenty i agendy Delegatury Rządu. W „Małym Londynie" ukrywali się przywódcy partii politycznych tworzących Radę Jedności Narodowej, przebywał ostatni Delegat Rz...ądu Londyńskiego na Kraj. W Podkowie mieściła się m.in. jedyna radiostacja, która uratowała się z powstańczej Warszawy.”

Chcesz wiedzieć więcej? Nie możesz w takim razie przegapić drugiej pieszej Alleygry. Rozpocznie się ona już 12.02.2011 roku o godzinie 15:45 na stacji WKD Podkowa Leśna Zachodnia. Nie zapomnij wziąć ze sobą mapy Podkowy Leśnej i najbliższych okolic, 5 zł, sprawnego kompasu oraz oczywiście dobrego humoru! Impreza będzie się odbywała przy współpracy Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej.

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

szkoda, że alleygra nie odbędzie się 13 lutego ;(

lec

Adam pisze...

Będzie trochę po lesie, czy tylko po mieście?
Oczywiście chcę do tego podejść na sportowo i nie wiem jakie buty wziąć ;)

Magda pisze...

Oczywiście jeszcze nie wiem :). Na mapie mam mniej więcej ewentualne punkty zaznaczone i to tym razem wychodzi więcej "miasta". W piątek wieczorem napiszę jaka będzie trasa :)

Tofalaria pisze...

Mam pytanie - jak to czasowo może wyglądać? Na ile godzin liczycie? Pytam, bo pierwszy raz bym brała udział w czymś takim :)

Magda pisze...

Fajnie, że się zdecydowałaś :). Ponieważ przewiduję sporo nowych osób, które jeszcze nie brały udziału w tego typu imprezach, to trasa będzie bardziej miejska, dystans max 10km. Metę mamy zaklepaną do 21. Sądzę że wyścig się skończy max o 18-19, później wręczenie nagród i dla chętnych integracja ;). Szczegóły Alleygry podam w piątek wieczorem na blogu, jak już będzie ustalona trasa ;)

Tofalaria pisze...

To jeszcze zapytam o zasięg mapy, bo moja sięga na wschodzie tylko do ul. Sosnowej - wystarczy? Na zach. do Mieszka I?

Magda pisze...

Nie bardzo.. ale nie przejmuj się - mam dla uczestników ok 40 map Podkowy (tylko bez spisu ulic :/)